Кар’єра QA engineer тестувальника: перспективи, завдання та обов’язки

Agile має власний маніфест, який докладно описує основні принципи, на яких будується гнучке розроблення. Postman відносно простий у використанні, має багатий інтуїтивний інтерфейс. Він перевіряє запити з клієнтської сторони на серверну, а також відгук зі сторони бекенду. Таким чином можна переконатися, що на стороні сервера все працює, навіть якщо фронтенд сторона ще не готова.

хто такий qa automation engineer

Такий досвід дасть вам додаткову вагу в очах роботодавця, що зіграє вам на руку, оскільки конкуренція за місце тестувальника дуже висока. Закінчував магістратуру у Київському національному університеті імені Шевченка за спеціальністю «Прикладна https://wizardsdev.com/ фізика», і треба було обирати, куди рухатися далі. Я мав технічні знання, дипломну з моделювання фізичного процесу, але до програмування не тягнуло взагалі. Я став дивитися, які ще є суміжні професії, і відкрив для себе тестування.

Як стати тестувальником, QA, QC у 2023 році? Що варто знати та вміти, аби отримати роботу в ІТ-компанії?

Друга категорія – це тестування бізнес-функцій продукту, що створює страхову мережу для команди розробки. Дефекти виявлені на етапі тестування ще не є найдорожчими, але з кожним етапом все більша і більша кількість людей стає залученою до їх виправлення. Якість для ІТ-продукту — це дещо специфічне поняття, яке визначається кінцевим користувачем (не інженером, не маркетингом і не менеджментом).Тестування є одним зі способів забезпечити цю якість. ІТ-компанії часто відкривають безкоштовні програми стажувань. Найкращі кандидати отримують запрошення на роботу та додатковий плюсик до резюме.

хто такий qa automation engineer

Скористаємося літньою зарплатною аналітикою за 2023 рік від DOU – спільноти професійних українських розробників, та дізнаємось, скільки заробляють наші тестувальники. Для роботи із забезпеченням, яке використовує бази даних, необхідно вивчити основи SQL. Звіти про помилки потім надсилаються розробникам, які відповідальні за подальше виправлення багів. ➕ DevOps-и опановують багато різних методології та інструментів, отже вони однозначно знають і вміють дуже багато у різних сферах.

Наші партнери та соціальні проекти

Щоб залишатися в темі і дізнаватися всі деталі першим, читай рубрику від Kharkiv IT Cluster «Професії в IT». Майте на увазі, що через емоційне навантаження інтерв’ю спершу можуть видатись складними. Тому не переймайтесь невдалими першими співбесідами — це теж навичка, яку потрібно розвивати. І, можливо, з самооцінкою, раз ви приклад поганого тестування (в особливості тестування, яке чатЖПТ не зробе) прийняли як особисту образу(або образу вашого телефону). Якщо людина може комунікувати, але не може виконувати основні робочі задачі — то єдине, що вона зможе зробити — професіонально придумувати причини, чому задача не була зроблена.

Як тільки набір тестів автоматизований, втручання людини не потрібне. Метою автоматизації є скорочення кількості тестів, які потрібно запускати вручну, а не усунення ручного тестування загалом. Поняття QA automation можна розділити на два та пояснити окремо кожне. Абревіатура QA перекладається, як “забезпечення якості”.

Де вивчитися на QA інженера?

Коли знань у тій чи іншій доменній сфері немає, потрібно добре вивчити теорію, технічні аспекти, як-от відповіді сервери, якщо ми кажемо про API, запити, що надсилаються тощо. Те, що я став QA Engineer, можна назвати закономірним збігом обставин. Я охоче навідувався до місцевого радіогуртка, збирав різної складності прилади і в 10 років вивчив частину програми 8–9 класу з фізики. Не забуваємо, що Джіні орієнтований на український ринок, а на міжнародному ринку зарплати QA-інженерів вище. У США, наприклад, середня зарплата тестувальника – 96 тисяч на рік, що в місяць дає 8 тисяч доларів. В умовах, коли дуже швидко змінюються уподобання користувача та вимоги до ПЗ — розробку будь-якої програми доцільно робити частинами.

Аби безпроблемно читати код розробників і розуміти, що в ньому відбувається, слід володіти основами програмування. Для цього краще вибрати або Java, або C# — документація за даними мовами є дуже інформативною, наявне велике ком’юніті. Також варто опанувати мови верстання HTML і CSS – вони дуже прості і використовуються в усіх веб-застосунках. Безумовно, будь-який QA інженер першочергово повинен знати, з чим він взагалі має справу. Якщо на зорі розроблення саме тестування було чимось інтуїтивним, то сьогодні воно набуло чітких форм, отримало свої методики, інструментарій та спеціалізоване програмне забезпечення. Для нормального старту і розвитку потрібно знати хоча б одну мову програмування й ООП.

  • Та одного дня мені все набридло і я зрозумів, що в банку більше працювати не хочу.
  • Оскільки ця категорія тестування все ще лежить у сфері інтересів розробки, автоматизація лягає на плечі команди розробки.
  • Крім цього, зміна місця роботи раз на 2-3 роки дає відчутний приріст у зарплаті, оскільки грошова оцінка ваших знань та навичок у різних конторах може істотно відрізнятися.
  • До речі, якщо змінити код продукту хоча б на один рядок — зміниться версія продукту і всі тести треба буде запускати знову.

По-друге, тестувальники розділилися на мануальщика – які перевіряють код вручну – і автоматизаторів – які пишуть Автотест. Третя категорія — це тестування бізнес-функцій продукту, які є критичними для сприйняття якості продукту кінцевим користувачем. У цю категорію потрапляють дослідницьке тестування, тестування складних сценаріїв використання продукту, тестування юзабіліті, альфа- та бета-тестування.

Сподобалися результати пошуку?

Четверта категорія — це тестування реалізації продукту, яка є критичною для сприйняття якості продукту кінцевим користувачем. Зазвичай до цієї категорії потрапляють навантажувальне тестування, тестування продуктивності, тестування безпеки та надійності системи. Таке тестування проводиться з використанням вакансія QA Automation Engineer спеціальних інструментів, які часто написані під потреби конкретного проекту. По-доброму, інфраструктурою для проведення подібних тестів займається DevOps-відділ, а розробкою відповідних інструментів окрема команда. Причому інструменти повинні дозволяти проводити тести на вимогу (Testing as a Service).

Продукт, який гарно працює — це продукт, який відповідає очікуванням і прагненням користувача. Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей. Реєструйтесь на курс “Manual QA”, навчайтесь у справжніх професіоналів і отримайте роботу в ІТ гарантовано. Фактично, володіння основами програмування необхідне читання чужого коду і виявлення можливих багів прямо на місці. Так давай розділяти технічні (професійні) знання та доменні знання. Якщо заглибитися у професію, у QA-інженерів існує кілька відгалужень.

«Я не погоджуюся з думкою, ніби увійти в IT через тестування найпростіше»

«На старті важливе володіння тулзами для тестування API (Postman та SoapUI), Charles та/або Fiddler. В інструментах для тестування API необхідно вміти виконати запит будь-якої складності, знати, для чого потрібні основні елементи інтерфейсу кожної із програм. У Fiddler та Charles потрібно вміти налаштувати їх для перехоплення запитів від сервера та, наприклад, відредагувати відповідь від сервера. Як і зазвичай, за рівнями QA-фахівців поділяють на Junior, Middle та Senior. Рівні відрізняються набором технічних навичок та здатністю самостійно розв’язувати робочі завдання.

Збережіть цю вакансію у наявному профілі LinkedIn або створіть новий.

Якщо ми кажемо про людей з гуманітарною освітою, то їм буває складно вже під час співбесіди зробити маленьке завдання на перевірку розуміння технік створення тестів. Іноді трапляється розрахунок відсоткової ставки чи сторін трикутника відповідно до його типу. Складно не від того, що вони не розуміють технік, а просто тому, що забули, які трикутники є і як ту ставку рахувати. Але зазвичай світчер — це той самий новачок, як і всі інші, можливо, навіть з багажем додаткових знать, які можуть стати у пригоді. Тому, щоб стати хорошим QA-інженером – фахівець, додатково, повинен розбиратися та орієнтуватися у багатьох галузях та мати навички від різних професій.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *